Innowacja matematyczna

Nasza szkoła zgłosiła w tym roku innowację matematyczną do Kuratorium Oświaty. Innowacja polegała na cyklicznych, cotygodniowych spotkaniach z 5-osobową grupą zdolnych uczniów z klasy III gimnazjum w celu ich przygotowania do udziału w organizowanych przez Firmę Edukacyjno-Wydawniczą ELITMAT Matematycznych Mistrzostwach Polski Dzieci i Młodzieży "Matematyka Innego Wymiaru". Uczniowie mieli możliwość poszerzenia wiedzy o nietypowe, a jednocześnie bardzo przydatne, zagadnienia, a także możliwość zdobycia nagród rzeczowych i dyplomów za zdobycie wysokich miejsc w kwalifikacjach powiatowych, wojewódzkich i krajowych. Oprócz tego otrzymali własne konto na portalu Elitmat Space, gdzie mogli rozwiązywać łamigłówki, grać w gry strategiczne i logiczne oraz komunikować się z rówieśnikami i nauczycielami.

W Mistrzostwach wzięło udział ponad 20 tys. uczniów z całej Polski. Wynik Mistrzostw był dla naszych uczniów bardzo korzystny - aż 4 osoby zajęły wysokie miejsca i  otrzymały dyplomy :

  1. Daniel Włudyka - I miejsce w powiecie i III m. w województwie (dyplom + nagroda rzeczowa)
  2. Dominika Puławska - II m. w powiecie
  3. Damian Tomasik - III m. w powiecie
  4. Mariusz Grandys - IV m. w powiecie

Nowości

Facebook